Choď na obsah Choď na menu
 


Školenie vodičov vozidiel s právom prednostnej jazdy

hasicske-auta-dhz---pruske.jpgvozidlo-s-pravom-prednostnej-jazdy.jpgvozidlo-s-pravom-prednosti-v-jazde.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Školenie je určené pre vodičov:

- Hasičských vozidiel

- Záchrannej zdravotnej služby (sanitky)

- Horskej záchrannej služby

- Mestskej a obecnej polície

 

- Vozidlo s právom prednostnej jazdy smie viesť len vodič starší ako 21 rokov, ktorý má vo vedení motorového vozidla príslušnej skupiny najmenej dvojročnú prax.

 

- Vozidlo s právom prednostnej jazdy smie viesť len vodič, ktorý má zdravotnú a psychickú spôsobilosť.

 

Pravidelným lekárskym prehliadkam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa :
a) vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu a ktorí vedú motorové vozidlo  skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE,
b) vodiči, ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy,

 

Pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov a po dosiahnutí veku 65 rokov každé dva roky sú povinní podrobiť sa :
a) vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu a ktorí vedú motorové vozidlo skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D a DE,

b) vodiči, ktorí sú držiteľmi vodičského preukazu a ktorí vedú vozidlo s právom prednostnej jazdy,

 

- Vodič iného vozidla je povinný vozidlu s právom prednostnej jazdy umožniť bezpečný a plynulý prejazd a ak je to potrebné, aj zastaviť vozidlo na takom mieste, aby im neprekážalo.

 

Školenie dokážeme  spestriť VIDEO - projekciou o bezpečnosti cestnej premávky, poskytovanie prvej pomoci pri nehodách a ďalšími aktualitami  pre vodičov vozidiel s právom prednostnej jazdy.

 

Školenie vodičov vozidiel s právom prednostnej jazdy realizujeme po celý rok, aj mimo pracovných dní, podľa Vašej požiadavky na celom území Slovenska.


Účastníkom školenia bude vydaný v zmysle platnej legislatívy "Preukaz o školení vodiča vozidiel s právom prednostnej jazdy".

 

Cena školenia dohodou.